O Błędowie

POŁOŻENIE
Błędowo to niezwykle piękna miejscowość położona 40 km od Warszawy i zaledwie 13 km od Nowego Dworu Mazowieckiego. Jest to cudowny zakątek oferujący każdemu nieustający kontakt z przyrodą dowolną porą roku. Błędowo daje turystom prawie wszystko, czego mogliby oczekiwać od takiego miejsca. Piękno ostępów leśnych, uroki rzeki Wkry, oraz malownicze jezioro wszystko to jest tu w zasięgu ręki. Każdy kto chce oderwać się od codzienności z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie w tym urokliwym zakątku, który coraz częściej spełnia funkcje rekreacyjną i turystyczną. Miejscowi przedsiębiorcy dobrze o tym wiedzą i z roku na rok przygotowują coraz więcej atrakcji dla odwiedzających. Spływy kajakowe, wędkarskie eskapady, rodzinne grzyborania, jazda konno, przejażdżki bryczką, czy zimowe kuligi, to tylko nieliczne atrakcje jakie czekają tu na turystów.

OKOLICA
Okolice Błędowa obfitują w niesamowite miejsca, rekreacyjne – wielkie połacie terenów zielonych, jak i turystyczne – chociażby liczne fortyfikacje Twierdzy Modlin, chcąc spędzić ciekawy weekend z łatwością można zaplanmować wspaniałą wycieczkę po atrakcjach okołobłędowskich, a po ogromie wrażeń wrócić do spokojnego Błędowa.

DOJAZD
Dojazd własnym śroodkiem transportu:

Trasa przez Nowy Dwór Mazowiecki, Pomiechówek i Szczypoirno
Od strony Warszawy
Zjeżdzamy z drogi S7;E77 na Nowy Dwóra Mazowiecki w drogę 85, za mostem jedziemy prosto cały czas osiemdziesiątką piatką za kolejnym mostem znajduje się rondo, które przejeżdżamy prosto, a po siedmiuset metrach skręcamy w drogę 62 w stronę Pomiechówka, po czterech i pół kilometrach należy skręcić ostro w lewo drogą na Kosewko i Szczypiorno, od tego momentu jedziemy cały czas tak jak prowadzi droga i po pięciu kilometrach jesteśmy w Błędowie.

Od strony Gdańska
Zjeżdżamy z drogi S7;E77 na Nowy Dwór Mazowiecki na etstakadzie skręcając w lewo na drogę 62, przejeżdżamy wiaduktem nad krajową siódemką i po pokonaniu dystansu ponad czterech kilometrów skręcamy w lewo na Pmiechówek jadąc cały czas drogą numer 62. Po czterech i pół kilometrach należy skręcić ostro w lewo drogą na Kosewko i Szczypiorno, od tego momentu jedziemy cały czas tak jak prowadzi droga i po pięciu kilometrach jesteśmy w Błędowie.

Trasa przez Janowo i Śniadowo
Od strony Warszawy
Zjeżdżamy z drogi S7;E77 na wysokości Zakroczymia na stację paliw STATOIL, nie wieżdżamy na samą stację tylko zaraz po zjeździe skręcamy w prawo i kierujemy sie w stronę pola golfowego skręcając w drogę z Zakroczymia w lewo. Po około dwunastu kilometrach jazdy prosto dojeżdżamy do Błędowa.

Od strony Gdańska
Zjeżdżamy z drogi S7;E77 na ulicę Ostrzykowizna która prowadzi nas prosto na drogę nr 62, po przejechaniu niecałych dwóch kilometrów (1800 metrów) dojeżdżamy do skrzyżowania na którym należy skrecić w lewo na Janowo i Śniadowo. Od tego momentu jedziemy cały czas tak jak droga prowadzi i po trzynastu kilometrach dojeżdżamy do Błedowa.

Dojazd komunikacją publiczną:

Z Warszawy najprościej dojechać do Błędowa busamilub pociągami, które odjeżdżaja z Dworca Gdańskiego. Bus dowiezie nas do samej wioski, co do pociągu, to należy pamiętać, że w Pomiechówku trzeba przesiąść się do lokalnej komunikacji BUS w stronę Błędowa.